25. Prvenstvo Kapelened 18.04.2010 15:21
Resultscreated by OE2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl   Stno Name                         YB Club                             Time



M12  (9)                  1.9 km  150 m   7 C    

    1      9 Andro Vladimir Štambuk          OK Ivan Me Merz                 28:37
    2      4 Dominik Klasic                  OK Maksimi Maksimir             32:19
    3      8 Marko Renic                     OK Orion ORI                    34:52
    4      5 Antun Matijašec                 OK Maksimi Maksimir             44:42
    5      3 Borna Miljkovic                 OK Vihor Vihor                  47:16
    6      7 Antun Tisljar                   OK Orion ORI                    49:46
    7      2 Ivan Letica                     OK Vihor Vihor                1:10:20

           1 Karlo Težak                     OK Vihor Vihor                     mp
           6 Dean Švabic                     OK Torpedo TOR                     mp



M14  (7)                  2.5 km  150 m   8 C    

    1     13 Patrik Malnar                   OK  Ris  D RIS                  58:47
    2     14 Gregor Janžek                   OK Medjimu OKM                1:07:33
    3     10 Domagoj Domjanic                OK Maksimi Maksimir           1:48:56
    4     11 Paolo Zakšek                    OK Torpedo TOR                1:53:22

          12 David Medanic                   OK Torpedo TOR                     mp
          15 Josip Vujanic                   Orijentaci OK LOKVE                mp
          16 Filip Vujanic                   Orijentaci OK LOKVE               dns



M16  (6)                  3.0 km  200 m   12 C   

    1     21 Matej Štambuk                   OK Ivan Me Merz                 45:56
    2     22 Mislav Magerl                   OK Ivan Me Merz                 51:51
    3     18 Toni Košuljandic                OK Torpedo TOR                1:22:32
    4     17 Antun Omerzu                    OK Maksimi Maksimir           1:25:08
    5     19 Marin Orozovic                  OK Torpedo TOR                1:38:03
    6     20 Lovro Janžek                    OK Medjimu OKM                2:05:29



M17-20  (6)               3.7 km  240 m   13 C   

    1     28 Matija Razum                    OK Japetic JAP                  44:43
    2     27 Toni Nikola                     OK  Ris  D RIS                  48:24
    3     24 Nino Stancic Vidrac             OK Vihor Vihor                  51:06
    4     25 Nikola Anic                     OK Torpedo TOR                1:15:20
    5     26 Nino Malešic                    OK Torpedo TOR                1:24:03
    6     23 Valentino Orehoci               OK Bjelova BJE                1:32:01



M21A  (12)                3.5 km  240 m   15 C   

    1    335 Dragan Antunović                OK Vihor Vihor                  47:46
    2     38 Frane Markovic                  OK Japetic JAP                  48:08
    3     29 Vedran Bijelic                  OK Bjelova BJE                  51:23
    4     32 Tomislav Varnica                OK Vihor Vihor                  51:59
    5     37 Daniel Fabijanic                OK Japetic JAP                  57:06
    5    334 Nikola Tot                      OK Japetic JAP                  57:06
    7     36 Anton Paravic                   OK Torpedo TOR                1:00:12
    8     33 Igor Dorotic                    OK Vihor Vihor                1:05:13
    9     30 Vladimir Grgesina               OK Vihor Vihor                1:07:59

          31 Ivan Murat                      OK Vihor Vihor                    dns
          34 Edi Grbac                       OK Torpedo TOR                    dns
          35 Marin Štefanac                  OK Torpedo TOR                    dns



M21B  (22)                2.5 km  180 m   8 C    

    1     40 Petar Perica                    OK Bjelova BJE                  34:02
    2     50 Nenad Jalšovec                  OK Kapela KAP                   36:24
    3     51 Matko Jasprica                  OK Torpedo TOR                  37:06
    4     39 Domagoj Šantic                  OK Bjelova BJE                  39:27
    5     57 Vedran Lesjak                   OK Japetic JAP                  39:45
    6     49 Vladimir Spasic                 OK Kapela KAP                   41:50
    7     58 Ivan Bilic                      OK Ivan Me Merz                 48:51
    8     55 Toni Grdic                      Orijentaci OK LOKVE             49:07
    9     52 Filip Životic                   OK Torpedo TOR                  53:58
   10     46 Dean Pletikosa                  OK Vihor Vihor                  54:27
   11     45 Ivica Bertol                    OK Vihor Vihor                  56:59
   12     56 Josip Leovac                    OK Japetic JAP                1:00:47
   13     54 Andrija Tusic                   Orijentaci OK LOKVE           1:04:22
   14     53 Robert Petranovic               OK  Ris  D RIS                1:09:53
   15     48 Domagoj Malovic                 OK Kapela KAP                 1:13:09
   16     43 Krešimir Tušek                  OK Vihor Vihor                1:16:51
   17     44 Robert Težak                    OK Vihor Vihor                1:20:44
   18     47 Jure Sabelja                    OK Vihor Vihor                1:22:39
   19    333 Mario Hadžihalilović            OK Maksimi Maksimir           1:27:53
   20     42 Aljoša Gregov                   OK Vihor Vihor                1:54:33

         337 Željko Vinščak                  Individual Individuals/No Clu      ot
          41 Dejan Petrovic                  OK Bjelova BJE                    dns



M21E  (9)                 4.8 km  310 m   14 C   

    1     64 Matjaž Štanfel                  OK  Ris  D RIS                  37:38
    2     65 Lino Legac                      OK Japetic JAP                  40:49
    3     66 Edi Ocvirk                      OK Japetic JAP                  45:28
    4     63 Andrej Šubat                    OK  Ris  D RIS                  55:30
    5     60 Damir Gobec                     OK Vihor Vihor                  57:29
    6     67 Goran Lesjak                    OK Japetic JAP                  58:32
    7     59 Ivan Draušnik                   OK Bjelova BJE                1:10:46
    8     61 Damir Miljkovic                 OK Vihor Vihor                1:19:30

          62 Ante Jovic                      OK Vihor Vihor                     ot



M35  (12)                 3.6 km  210 m   13 C   

    1     72 Tomislav Kaniski                OK Maksimi Maksimir             35:28
    2     79 Ivo Tisljar                     OK Orion ORI                    40:49
    3     68 Robert Orehoci                  OK Bjelova BJE                  41:40
    4     70 Darko Merunka                   OK Maksimi Maksimir             44:13
    5     77 Darko Duhovic                   OK Medjimu OKM                  46:35
    6     71 Siniša Slijepcevic              OK Maksimi Maksimir           1:03:43
    7     75 Radenko Romanovic               OK Maksimi Maksimir           1:04:09
    8     78 Darko Klaric                    OK Medjimu OKM                1:14:52
    9     74 Tomislav Domjanic               OK Maksimi Maksimir           1:24:07
   10     73 Damir Brckovic                  OK Maksimi Maksimir           1:24:43

          69 Siniša Marekovic                OK Vihor Vihor                    dns
          76 Andrej Smerke                   OK Maksimi Maksimir               dns



M45  (10)                 3.0 km  200 m   12 C   

    1     82 Nenad Lovrec                    OK Vihor Vihor                  30:10
    2     89 Dario Štambuk                   OK Ivan Me Merz                 34:08
    3     86 Ivica Lukacic                   OK Maksimi Maksimir             43:20
    4     88 Slavko Sopina                   Hrvatski D HDX                1:02:41
    5     84 Mladen Jelic                    OK Kapela KAP                 1:03:01
    6     81 Mladen Perica                   OK Bjelova BJE                1:03:53
    7     87 Dražen Janžek                   OK Medjimu OKM                1:10:46
    8     85 Zoran Vertlberg                 OK Kapela KAP                 1:18:29
    9     80 Slobodan Sokolovic              OK Bjelova BJE                1:23:50
   10     83 Ivan Trs                        OK Kapela KAP                 1:53:49



M55  (8)                  2.6 km  180 m   8 C    

    1     92 Antun Zoran Krivokapic          OK Maksimi Maksimir             44:52
    2     95 Damir Jasprica                  OK Torpedo TOR                  52:39
    3     96 Marijan Cindric                 OK Torpedo TOR                  55:42
    4     91 Josip Matijašic                 OK Vihor Vihor                1:16:24
    5     93 Željko Ulip                     OK Maksimi Maksimir           1:16:53
    6     94 Tomislav Paravic                OK Torpedo TOR                1:20:01
    7     90 Željko Belaj                    OK Bjelova BJE                1:24:13
    8     97 Milan Turkalj                   OK Ivan Me Merz               1:38:26



M65  (6)                  2.4 km  160 m   9 C    

    1     99 Radovan Cepelak                 OK Maksimi Maksimir             55:48
    2     98 Branko Vidovic                  OK Bjelova BJE                  58:32
    3    100 Stanislav Horvat                OK Maksimi Maksimir           1:00:15
    4    101 Mladen Debic                    OK Maksimi Maksimir           1:12:05
    5    102 Stanislav Branovic              OK Ivan Me Merz               1:12:12

         103 Milan Božinovic                 OK Ivan Me Merz                   dns



Z12  (5)                  1.9 km  150 m   7 C    

    1    104 Mia Lovrec                      OK Vihor Vihor                  41:40
    2    108 Ana Tisljar                     OK Orion ORI                    43:27
    3    106 Noa Poljak                      OK Vihor Vihor                1:57:07
    4    105 Petra Banic                     OK Vihor Vihor                2:00:43
    5    107 Iva Košuljandic                 OK Torpedo TOR                2:02:46



Z14  (6)                  2.4 km  180 m   9 C    

    1    109 Iva Lovrec                      OK Vihor Vihor                  49:44
    2    110 Dora Težak                      OK Vihor Vihor                  57:24

         111 Nikolina Spicijalic             OK Torpedo TOR                     mp
         114 Anamaria Petrovic               OK Torpedo TOR                     mp
         112 Maja Jakljevic                  OK Torpedo TOR                    dns
         113 Anamaria Vrbeta                 OK Torpedo TOR                    dns



Z16  (2)                  2.5 km  150 m   8 C    

    1    116 Nina Viktorija Mikovic          OK Vihor Vihor                1:17:49

         115 Hana Sokolovic                  OK Bjelova BJE                     mp



Z17-20  (4)               3.0 km  200 m   12 C   

    1    117 Nela Gross                      OK Kapela KAP                 1:08:48
    2    120 Marija Štambuk                  OK Ivan Me Merz               1:40:34
    3    118 Ivona Jelic                     OK Kapela KAP                 1:43:31

         119 Iva Štambuk                     OK Ivan Me Merz                   dns



Z21A  (17)                3.4 km  200 m   12 C   

    1    130 Vinka Vukmanovic                OK Kapela KAP                   37:53
    2    131 Nikolina Stepan                 OK Torpedo TOR                  40:21
    3    136 Eva Ocvirk                      OK Japetic JAP                  40:48
    4    134 Linda Štimac                    OK  Ris  D RIS                  44:59
    5    122 Antonija Orlic                  OK Bjelova BJE                  51:22
    6    127 Nevija Leljak                   OK Vihor Vihor                  54:01
    7    123 Ivana Gobec                     OK Vihor Vihor                  54:21
    8    137 Sonja Lesjak                    OK Japetic JAP                  54:29
    9    135 Andrea Tusic                    Orijentaci OK LOKVE             56:06
   10    132 Tea Kruzic                      OK Torpedo TOR                  58:00
   11    128 Ana Gudalovic                   OK Vihor Vihor                  58:26
   12    121 Nikolina Šantic                 OK Bjelova BJE                1:00:20
   13    133 Barbara Petranovic              OK  Ris  D RIS                1:00:51
   14    125 Sanja Žužic                     OK Vihor Vihor                1:06:23
   15    126 Jasminka Cindric Perkovic       OK Vihor Vihor                1:06:39

         129 Marijana Žgela                  OK Kapela KAP                      mp
         124 Petra Bulic                     OK Vihor Vihor                    dns



Z21B  (19)                2.4 km  150 m   8 C    

    1    155 Mirna Zadkovic                  OK Torpedo TOR                  35:51
    2    139 Ana Beblek                      OK Vihor Vihor                  38:28
    3    138 Željka Krupka                   OK Bjelova BJE                  42:54
    4    156 Iva Štefanovic                  OK Torpedo TOR                  45:34
    5    149 Helena Kobaš                    OK Vihor Vihor                  51:30
    6    154 Irena Kasaš                     OK Kapela KAP                 1:28:15
    7    151 Zvjezdana Pletikosa             OK Vihor Vihor                1:29:33
    8    144 Paula Vrdoljak                  OK Vihor Vihor                1:51:24
    9    153 Mihaela Mihelko                 OK Kapela KAP                 2:00:29
   10    147 Antonia Krajna                  OK Vihor Vihor                2:23:11
   11    145 Livijana Bilic                  OK Vihor Vihor                2:41:09
   12    146 Marina Rakic                    OK Vihor Vihor                2:53:06
   13    141 Željka Belec                    OK Vihor Vihor                2:53:23
   14    150 Nikolina Cukelj                 OK Vihor Vihor                3:05:45

         142 Gabrijela Zec                   OK Vihor Vihor                     mp
         143 Ana Bevanda                     OK Vihor Vihor                     mp
         148 Ivana Težak                     OK Vihor Vihor                    dnf
         140 Snježana Frketic                OK Vihor Vihor                    dns
         152 Marija Haramija                 OK Kapela KAP                     dns



Z35  (6)                  2.6 km  180 m   10 C   

    1    159 Bojana Nikolic                  OK Vihor Vihor                  51:21
    2    161 Smiljana Janžek                 OK Medjimu OKM                  54:29
    3    160 Mirka Jakšic                    OK Maksimi Maksimir           1:02:30
    4    162 Rozmari Tusic                   Orijentaci OK LOKVE           1:06:41
    5    157 Darinka Lovrec                  OK Vihor Vihor                1:38:06

         158 Renata Cipric                   OK Vihor Vihor                     mp



Z45  (6)                  2.4 km  180 m   9 C    

    1    165 Željka Vendler Cepelak          OK Maksimi Maksimir             58:36
    2    167 Branka Fabek                    OK Japetic JAP                1:00:38
    3    164 Maja Cvitkovic                  OK Vihor Vihor                1:05:56
    4    166 Mirjana Marchiotti Ulip         OK Maksimi Maksimir           1:55:21

         163 Alida Sokolovic                 OK Bjelova BJE                     mp
         168 Danica Šoic                     OK Ivan Me Merz                   dns



OPEN  (9)                 2.5 km  150 m   8 C    

    1    169 Stipe Predanic                  Individual Individuals/No Clu 1:24:39
    2    336 Branko Tetlo                    OK Kapela KAP                 1:36:08
    3    173 Ivica Kukla                     OK Torpedo TOR                1:46:44
    4    176 Vedran Delost                   OK Torpedo TOR                1:50:40

         171 Anja Omerzu                     OK Maksimi Maksimir                mp
         174 Ivan Mardešic                   OK Japetic JAP                     mp
         170 Nevena Letica                   OK Vihor Vihor                    dns
         172 Iva Vrkic                       OK Torpedo TOR                    dns
         175 Robert Išilinović               OK Torpedo TOR                    dns