Plitvice 2009ned 31.5.2009 21:35
Resultscreated by OE2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl   Stno Name                         YB Club                             Time



M12  (8)                  1.4 km  60 m   6 C     

    1     11 Josip Vujanić                   Orijentaci OK LOKVE             13:52
    2      9 Marko Renic                     OK Orion ORI                    17:38
    3      3 Antun Tisljar                   OK Orion ORI                    17:40
    4      8 Dominik Klasić                  OK Maksimi Maksimir             20:48
    5      1 Filip Vujanić                   Orijentaci OK LOKVE             21:10
    6      5 Andro Vladimir Štambuk          OK Merz Merz                    29:36
    7      6 Timo Gobec                      Orienteeri OK Vihor             33:55

          10 Antun Matijašec                 OK Maksimi Maksimir               dns



W12  (6)                  1.4 km  60 m   6 C     

    1     16 Ana Tisljar                     OK Orion ORI                    20:48
    2     12 Iva Lovrec                      Orienteeri OK Vihor             22:13
    3     14 Lea Katarina Gobec              Orienteeri OK Vihor             24:41
    4     19 Iva Renic                       OK Orion ORI                    25:05
    5     17 Mia Lovrec                      Orienteeri OK Vihor             35:39
    6     13 Hana Mihelčić                   Orijentaci OK LOKVE             41:46



M14  (5)                  2.0 km  110 m   7 C    

    1     24 Patrik Malnar                   OK  Ris  D RIS                  24:54
    2     23 Luka Mihaljević                 Orienteeri OK Vihor             44:51

          22 Antun Omerzu                    OK Maksimi Maksimir                mp
          20 Matej Štambuk                   OK Merz Merz                      dns
          25 Marin Orozović                  OK Torpedo OK Torpedo             dns




W14  (8)                  2.0 km  110 m   7 C    

    1     35 Nina Viktorija Miković          Orienteeri OK Vihor             27:36
    2     34 Nika Sakar                      OK Maksimi Maksimir             52:09
    3     29 Anamarija Kegelj                OK Maksimi Maksimir             56:39
    4     32 Lucija Juričić                  OK Merz Merz                    58:03
    5     28 Iris Jelić                      OK Kapela KAP                   58:15
    6     27 Marija Tisljar                  OK Orion ORI                    62:47

          26 Emma Rački Grakalić             OK Maksimi Maksimir                mp
          31 Anamaria Vrbeta                 OK Torpedo OK Torpedo             dns



M16  (2)                  3.7 km  250 m   13 C   

    1     36 Petar Perica                    OK Bjelova BJE                  86:40

          38 Mislav Magerl                   OK Merz Merz                       mp



W16  (4)                  3.1 km  195 m   10 C   

    1     44 Nela Gross                      OK Kapela KAP                   92:52

          41 Marija Štambuk                  OK Merz Merz                      dns
          39 Ivona Jelić                     OK Kapela KAP                     dns
          43 Hana Sokolović                  OK Bjelova BJE                    dns



M17-20  (6)               4.6 km  325 m   11 C   

    1     47 Mario Štambuk                   OK Merz Merz                    69:38
    2     52 Andrej Šubat                    OK  Ris  D RIS                  78:10
    3     49 Matija Razum                    OK Japetic JAP                  87:08
    4     45 Nino Malešić                    OK Torpedo OK Torpedo          133:19
    5     50 Ivor Mikulčić                   Orienteeri OK Vihor            134:13

          48 Kristijan Kezele                OK  Ris  D RIS                    dns




W17-20  (4)               3.7 km  250 m   13 C   

    1     53 Barbara Petranović              OK  Ris  D RIS                  63:58
    2     56 Anamaria Tusić                  Orijentaci OK LOKVE             74:11
    3     54 Mihaela Kočila                  OK Medjimu OKM                 143:48

          58 Iva Štambuk                     OK Merz Merz                      dns



M21E  (10)                6.8 km  415 m   21 C   

    1     67 Matjaž Štanfel                  OK  Ris  D RIS                  64:40
    2     69 Lino Legac                      OK Japetic JAP                  70:14
    3     61 Vedran Bijelić                  OK Bjelova BJE                  86:07
    4     63 Edi Ocvirk                      OK Japetic JAP                  88:44
    5     60 Ivan Nagy                       OO.cup OO.cup                   92:39
    6     64 Damir Gobec                     Orienteeri OK Vihor             94:32
    7     66 Branimir Pongrac                OK Japetic JAP                 139:22

          68 Virginijus Purvys               OK Klajuna Klajunas                mp
          59 Željko Koščak                   OK Medjimu OKM                     mp
          62 Danijel Katalenić               OK Bjelova BJE                    dns



M21A  (9)                 4.6 km  325 m   11 C   

    1     70 Mario Gotal                     Orienteeri OK Vihor             76:21
    2     78 Franjo Budi                     OK Japetic JAP                  77:54
    3     79 Tomislav Varnica                Orienteeri OK Vihor             87:58
    4     74 Ivan Draušnik                   OK Bjelova BJE                  88:19
    5     73 Igor Vukumirović                Orienteeri OK Vihor            108:49
    6     76 Marin Štefanac                  OK Torpedo OK Torpedo          124:44
    7     72 Anton Paravić                   OK Torpedo OK Torpedo          135:53
    8     75 Dalibor Kalčić                  OK Lisina Lisina               136:57

          71 Damir Suban                     OK Japetic JAP                    dns



M21B  (13)                3.0 km  145 m   11 C   

    1     81 Ivan Bilić                      OK Merz Merz                    48:39
    2     90 Darko Surjan                    OK Kapela KAP                   49:55
    3     89 Matko Jasprica                  OK Torpedo OK Torpedo           52:32
    4     83 Vladimir Grgesina               Orienteeri OK Vihor             63:59
    5     84 Ivan Gveric                     OK Kapela KAP                   68:25
    6     86 Josip Babić                     Orienteeri OK Vihor             69:43
    7     91 Filip Životić                   OK Torpedo OK Torpedo           71:58
    8     87 Domagoj Šantić                  Orienteeri OK Vihor             93:51
    9     93 Dean Pletikosa                  Orienteeri OK Vihor             97:18
   10     92 Dinko Beneta                    OK Kapela KAP                  105:59

          85 Nenad Bijelić                   Orienteeri OK Vihor               dnf
          80 Patrik Ivezic                   OK Kapela KAP                     dns
          88 Slobodan Sokolović              OK Bjelova BJE                    dns




M35  (7)                  4.7 km  345 m   16 C   

    1    101 Tihomir Salopek                 OK  Ris  D RIS                  53:26
    2     96 Ivo Tisljar                     OK Orion ORI                    68:28
    3    100 Francisco Delgado               Orienteeri OK Vihor             77:21
    4     94 Nenad Lovrec                    Orienteeri OK Vihor            107:45
    5    102 Zdenko Horjan                   Orienteeri OK Vihor            118:27

          97 Mladen Vukmanovic               OK Kapela KAP                      mp
          99 Siniša Slijepćević              OK Maksimi Maksimir               dns



M45  (7)                  3.7 km  250 m   13 C   

    1    104 Dario Štambuk                   OK Merz Merz                    73:10
    2    107 Karlo Gobec                     Orienteeri OK Vihor             97:53
    3    103 Mladen Jelić                    OK Kapela KAP                  109:56
    4    110 Mladen Perica                   OK Bjelova BJE                 183:37
    5    106 Damir Jasprica                  OK Torpedo OK Torpedo          195:05

         109 Nenad Mihaljević                Orienteeri OK Vihor                mp
         105 Vladimir Golubić                OK Merz Merz                       mp



M55  (8)                  3.1 km  180 m   12 C   

    1    116 Ivan Pongrac                    OK Japetic JAP                  56:30
    2    118 Marijan Cindrić                 OK Torpedo OK Torpedo          105:39
    3    114 Željko Ulip                     OK Maksimi Maksimir            118:31
    4    111 Tomislav Paravić                OK Torpedo OK Torpedo          126:43

         115 Vladimir Zebec                  OK Merz Merz                       mp
         113 Petar Lacko                     OK Merz Merz                       mp
         112 Milan Turkalj                   OK Merz Merz                      dnf
         117 Boris Druško                    OK Merz Merz                      dns



M65  (2)                  2.7 km  150 m   10 C   

    1    119 Mladen Debić                    OK Maksimi Maksimir            104:58

         120 Stanislav Branović              OK Merz Merz                       mp




W21A  (9)                 4.7 km  345 m   16 C   

    1    122 Vinka Kvočić                    OK Kapela KAP                   68:50
    2    131 Ivana Gobec                     Orienteeri OK Vihor             79:35
    3    124 Nevija Leljak                   Orienteeri OK Vihor             99:47
    4    121 Petra Bulić                     Orienteeri OK Vihor            113:21
    5    126 Nikolina Šantić                 Orienteeri OK Vihor            115:35
    6    129 Jasminka Cindrić Perković       Orienteeri OK Vihor            149:06

         128 Antonija Orlić                  OK Bjelova BJE                     mp
         125 Tena Sakar                      OK Maksimi Maksimir               dns
         127 Daniela Popović Budi            OK Japetic JAP                    dns



W21B  (13)                2.7 km  150 m   10 C   

    1    133 Nikolina Renic                  OK Orion ORI                    77:43
    2    139 Zvjezdana Pletikosa             Orienteeri OK Vihor             98:28
    3    137 Sanja Zuzic                     Orienteeri OK Vihor            104:17
    4    147 Ana Beblek                      Orienteeri OK Vihor            112:58
    5    142 Ana Jozić                       Orienteeri OK Vihor            143:25
    6    141 Sunčica Babić                   Orienteeri OK Vihor            146:22
    7    136 Marija Haramija                 OK Kapela KAP                  161:35

         134 Nina Kosi                       Orienteeri OK Vihor               dnf
         144 Matea Sršen                     Orienteeri OK Vihor               dns
         145 Ivana Jozić                     Orienteeri OK Vihor               dns
         138 Mirna Zadković                  OK Torpedo OK Torpedo             dns
         146 Ivana Tkalčić                   OK Japetic JAP                    dns
         135 Andrea Lipovac                  Orienteeri OK Vihor               dns



W35  (3)                  3.7 km  250 m   13 C   

    1    148 Neda Punek Gobec                Orienteeri OK Vihor             68:16
    2    150 Rozmari Tusić                   Orijentaci OK LOKVE            105:28

         152 Darinka Lovrec                  Orienteeri OK Vihor                mp



W45  (8)                  3.1 km  195 m   10 C   

    1    161 Emilija Ebenspanger             OK Kapela KAP                   73:33
    2    155 Darinka Zebec                   OK Merz Merz                   133:19

         158 Nada Lacko                      OK Merz Merz                       mp
         153 Željka Vendler Čepelak          OK Maksimi Maksimir                mp
         154 Mladenka Čuljak Gross           OK Kapela KAP                      mp
         157 Biserka Hudoletnjak             OK Merz Merz                       mp
         159 Mirjana Marchiotti Ulip         OK Maksimi Maksimir               dns
         156 Alida Sokolović                 OK Bjelova BJE                    dns




OPEN A  (1)               3.1 km  180 m   12 C   

         164 Nela Pustaj                     OK Maksimi Maksimir               dns