MEMORIJAL STIPICE MESICA -ACKOV KUPned 10.5.2009 23:02
Results Stage 1created by MT2003 © Stephan Krämer 2006

   Pl   Stno Name                         YB Club                               Time



M12  (10)               1.5 km  20 m   7 C         

    1      9 Josip Vujanic                   Orijentaci OK LOKVE               15:01
    2      7 Antun Tisljar                   OK Orion ORI                      19:13
    3      6 Dominik Klasic                  OK Maksimi Maksimir               21:15
    4      4 Filip Vujanic                   Orijentaci OK LOKVE               25:14
    5      2 Karlo Tezak                     Orienteeri OK Vihor               29:13
    6      1 Antun Matijasec                 OK Maksimi Maksimir               34:03
    7     12 Andro Vladimir Stambuk          OK Merz Merz                      38:43

          10 Paolo Zaksek                    OK Torpedo OK Torpedo                mp
           5 Borna Miljkovic                 Orienteeri OK Vihor                 dns
          13 Andrija Djurdjevic              OK Maksimi Maksimir                 dns



W12  (8)                1.5 km  20 m   7 C         

    1     26 Iva Lovrec                      Orienteeri OK Vihor               16:37
    2     25 Iva Renic                       OK Orion ORI                      17:58
    3     22 Dora Tezak                      Orienteeri OK Vihor               23:55
    4     16 Mia Lovrec                      Orienteeri OK Vihor               26:37
    5     17 Ana Tisljar                     OK Orion ORI                      30:41
    6     18 Ema Filipovic                   Orienteeri OK Vihor               32:00
    7     21 Hana Mihelcic                   Orijentaci OK LOKVE               98:20

          20 Nikolina Spicijalic             OK Torpedo OK Torpedo               dns



M14  (5)                1.7 km  50 m   8 C         

    1     36 Luka Mihaljevic                 Orienteeri OK Vihor               20:04
    2     29 Patrik Malnar                   OK  Ris  D RIS                    31:24
    3     32 Marin Orozovic                  OK Torpedo OK Torpedo             46:07
    4     33 Antun Omerzu                    OK Maksimi Maksimir               48:53

          30 Borna Bjedov                    OK Maksimi Maksimir                 dns




W14  (10)               1.7 km  50 m   8 C         

    1     47 Nika Sakar                      OK Maksimi Maksimir               24:29
    2     45 Nina Viktorija Mikovic          Orienteeri OK Vihor               24:35
    3     38 Lucija Juricic                  OK Merz Merz                      26:49
    4     39 Anamaria Vrbeta                 OK Torpedo OK Torpedo             27:02
    5     49 Anamarija Kegelj                OK Maksimi Maksimir               36:24
    6     40 Amailja Hrsak                   OK Maksimi Maksimir               44:25

          42 Iris Jelic                      OK Kapela KAP                        mp
          43 Marija Tisljar                  OK Orion ORI                        dns
          44 Emma Racki Grakalic             OK Maksimi Maksimir                 dns
          37 Nina Mokos                      OK Maksimi Maksimir                 dns



M16  (6)                3.5 km  175 m   11 C       

    1     50 Matej Stambuk                   OK Merz Merz                      40:24
    2     53 Valentino Orehoci               OK Bjelova BJE                    58:25
    3     56 Petar Perica                    OK Bjelova BJE                    80:08
    4     57 Toni Kosuljandic                OK Torpedo OK Torpedo             98:23
    5     51 Mislav Sajatovic Suba           OK Kapela KAP                    122:54

          54 Mislav Magerl                   OK Merz Merz                        dns



W16  (5)                2.3 km  90 m   8 C         

    1     60 Nela Gross                      OK Kapela KAP                     34:14
    2     64 Hana Sokolovic                  OK Bjelova BJE                   101:53
    3     62 Ivona Jelic                     OK Kapela KAP                    107:51

          59 Ana Marija Varosanec            OK Maksimi Maksimir                 dns
          65 Marija Stambuk                  OK Merz Merz                        dns



M17-20  (10)            4.6 km  200 m   13 C       

    1     71 Andrej Subat                    OK  Ris  D RIS                    46:02
    2     79 Mario Stambuk                   OK Merz Merz                      46:25
    3     74 Matija Razum                    OK Japetic JAP                    48:13
    4     67 Ivor Mikulcic                   Orienteeri OK Vihor               52:56
    5     69 Toni Nikola                     OK  Ris  D RIS                    55:28
    6     72 Nikola Anic                     OK Torpedo OK Torpedo            110:25
    7     66 Tomislav Cindric                OK Torpedo OK Torpedo            127:55

          75 Robert Petranovic               OK  Ris  D RIS                       mp
          78 Andrej Mokos                    OK Maksimi Maksimir                 dns
          76 Edi Grbac                       OK Torpedo OK Torpedo               dns




W17-20  (2)             3.5 km  175 m   11 C       

    1     84 Iva Stambuk                     OK Merz Merz                      43:54
    2     81 Barbara Petranovic              OK  Ris  D RIS                    52:46



M21E  (11)              5.3 km  270 m   17 C       

    1     91 Matjaz Stanfel                  OK  Ris  D RIS                    35:27
    2     98 Damir Klobucaric                OK Bjelova BJE                    39:54
    3     95 Vedran Bijelic                  OK Bjelova BJE                    40:16
    4     89 Adem Alajbegovic                Orienteeri OK Vihor               42:14
    5    100 Lino Legac                      OK Japetic JAP                    42:54
    6     87 Edi Ocvirk                      OK Japetic JAP                    43:28
    7     97 Branimir Pongrac                OK Japetic JAP                    52:59
    8     94 Zeljko Koscak                   OK Medjimu OKM                    55:48
    9     90 Vedran Berkovic                 OK Kapela KAP                     68:14
   10     93 Vanja Suhina                    Orienteeri OK Vihor               80:11

          86 Igor Vukmirovic                 Orienteeri OK Vihor                 dns



W21A  (15)              3.8 km  190 m   13 C       

    1    115 Eva Ocvirk                      OK Japetic JAP                    34:22
    2    106 Vinka Kvocic                    OK Kapela KAP                     36:34
    3    109 Antonija Orlic                  OK Bjelova BJE                    37:41
    4    111 Ivana Gobec                     Orienteeri OK Vihor               39:05
    5    108 Daniela Popovic Budi            OK Japetic JAP                    51:19
    6    107 Nikolina Santic                 Orienteeri OK Vihor               54:16
    7    117 Tena Sakar                      OK Maksimi Maksimir               55:37
    8    113 Nevija Leljak                   Orienteeri OK Vihor               55:52
    9    105 Mirka Jaksic                    OK Maksimi Maksimir               57:47
   10    104 Marijana Zgela                  OK Kapela KAP                     58:14
   11    116 Petra Bulic                     Orienteeri OK Vihor               61:28
   12    118 Jasminka Cindric Perkovic       Orienteeri OK Vihor               62:33
   13    112 Sabina Serazin Korper           Individual Ind                    63:47
   14    102 Andrea Tusic                    Orijentaci OK LOKVE               69:45

         103 Valentina Stepan                OK Torpedo OK Torpedo               dns



M21A  (9)               3.8 km  190 m   13 C       

    1    130 Tomislav Varnica                Orienteeri OK Vihor               34:23
    2    125 Marin Stefanac                  OK Torpedo OK Torpedo             34:53
    3    124 Anton Paravic                   OK Torpedo OK Torpedo             38:48
    4    129 Damir Suban                     OK Japetic JAP                    39:18
    5    121 Franjo Budi                     OK Japetic JAP                    40:17
    6    122 Dragan Antunovic                Orienteeri OK Vihor               40:23
    7    128 Goran Grbac                     OK  Ris  D RIS                    40:31
    8    120 Marko Gamberger                 Orienteeri OK Vihor               46:36
    9    126 Mario Gotal                     Orienteeri OK Vihor               48:25




W21B  (14)              2.3 km  90 m   8 C         

    1    144 Sanja Zuzic                     Orienteeri OK Vihor               38:48
    2    133 Zvjezdana Pletikosa             Orienteeri OK Vihor               63:00
    3    145 Ana Gudalovic                   Orienteeri OK Vihor               73:03
    4    147 Marijana Gamberger              Orienteeri OK Vihor               73:36
    5    146 Maja Silhard                    OK Kapela KAP                     76:42
    6    141 Ivana Tezak                     Orienteeri OK Vihor               91:47
    7    135 Irena Sekovanic                 Orienteeri OK Vihor              109:44

         148 Alma Sarac                      Orienteeri OK Vihor                  mp
         149 Marija Haramija                 OK Kapela KAP                        mp
         138 Ivana Jozic                     Orienteeri OK Vihor                  mp
         143 Mirna Zadkovic                  OK Torpedo OK Torpedo               dns
         140 Nina Stimac                     OK  Ris  D RIS                      dns
         136 Ana Beblek                      Orienteeri OK Vihor                 dns
         139 Andrea Lipovac                  Orienteeri OK Vihor                 dns



M21B  (19)              3.0 km  140 m   12 C       

    1    167 Matko Jasprica                  OK Torpedo OK Torpedo             37:50
    2    164 Josip Babic                     Orienteeri OK Vihor               39:53
    3    166 Ivan Gveric                     OK Kapela KAP                     40:20
    4    163 Dubravko Filipovic              Orienteeri OK Vihor               48:14
    5    165 Domagoj Santic                  Orienteeri OK Vihor               49:34
    6    158 Darko Surjan                    OK Kapela KAP                     49:50
    7    154 Filip Zivotic                   OK Torpedo OK Torpedo             50:14
    8    157 Ivica Kovacic                   Orienteeri OK Vihor               58:18
    8    171 Robert Tezak                    Orienteeri OK Vihor               58:18
   10    161 Dean Pletikosa                  Orienteeri OK Vihor               59:19
   11    155 Vladimir Grgesina               Orienteeri OK Vihor               59:27
   12    159 Ivan Murat                      Orienteeri OK Vihor               61:36
   13    169 Andrija Tusic                   Orijentaci OK LOKVE               62:19
   14    162 Slobodan Sokolovic              OK Bjelova BJE                   100:19
   15    170 Jurica Turniski                 Orienteeri OK Vihor              132:59

         173 Dejan Petrovic                  Orienteeri OK Vihor                  mp
         156 Veljko Sajatovic                OK Kapela KAP                        mp
         168 Damir Vidakovic                 Orienteeri OK Vihor                  mp
         160 Tomislav Bacinger               OK Maksimi Maksimir                 dns



M35  (13)               4.6 km  200 m   13 C       

    1    179 Tihomir Salopek                 OK  Ris  D RIS                    36:43
    2    193 Nenad Lovrec                    Orienteeri OK Vihor               38:04
    3    190 Markus Buchtele                 SU Klagenf Klagenfurt             40:22
    4    177 Gregor Chudoba                  OLC Union OLCU Viktring           40:59
    5    182 Mladen Vukmanovic               OK Kapela KAP                     45:09
    6    185 Ivo Tisljar                     OK Orion ORI                      47:06
    7    184 Robert Orehoci                  OK Bjelova BJE                    52:03
    8    191 Darko Merunka                   OK Maksimi Maksimir               55:05
    9    178 Sinisa Slijepcevic              OK Maksimi Maksimir              106:32

         186 Herwig Allwinger                OK Brezice OKB                       mp
         187 Bojan Vukelic                   OK Maksimi Maksimir                disq
         189 Darko Duhovic                   OK Medjimu OKM                      dns
         181 Andrej Smerke                   OK Maksimi Maksimir                 dns



W35  (3)                3.0 km  140 m   12 C       

    1    201 Ana Vukelic                     OK Maksimi Maksimir               47:20
    2    199 Rozmari Tusic                   Orijentaci OK LOKVE               63:30
    3    203 Indira Filipovic                Orienteeri OK Vihor               77:49




M45  (9)                3.0 km  140 m   12 C       

    1    215 Dario Stambuk                   OK Merz Merz                      30:10
    2    214 Damir Jasprica                  OK Torpedo OK Torpedo             38:23
    3    205 Mladen Jelic                    OK Kapela KAP                     45:20
    4    212 Ivica Lukacic                   OK Maksimi Maksimir               49:00
    5    208 Mladen Perica                   OK Bjelova BJE                    50:39
    6    210 Nenad Mihaljevic                Orienteeri OK Vihor               64:37
    
206 Velimir Želimorski OK Merz Merz disk. 213 Vladimir Golubic OK Merz Merz mp 207 Ilija Dimitrijevic OK DIF DIF dns W45 (11) 2.4 km 115 m 7 C 1 222 Emilija Ebenspanger OK Kapela KAP 45:13 2 227 Zeljka Vendler Cepelak OK Maksimi Maksimir 51:15 3 229 Mladenka Culjak Gross OK Kapela KAP 54:14 4 225 Mirjana Marchiotti Ulip OK Maksimi Maksimir 58:46 5 223 Nada Lacko OK Merz Merz 62:51 6 217 Darinka Zebec OK Merz Merz 74:47 7 218 Amanda MacKinnon OK Medjimu OKM 77:19 8 226 Biserka Hudoletnjak OK Merz Merz 79:46 9 220 Alida Sokolovic OK Bjelova BJE 86:33 10 224 Sonja Mikulcic Orienteeri OK Vihor 130:07 221 Maja Cvitkovic Orienteeri OK Vihor mp M55 (12) 2.4 km 115 m 7 C 1 238 Ivan Pongrac OK Japetic JAP 30:19 2 239 Antun Zoran Krivokapic OK Maksimi Maksimir 31:04 3 233 Darko Sakar OK Maksimi Maksimir 43:00 4 236 Marijan Cindric OK Torpedo OK Torpedo 43:32 5 231 Tomislav Paravic OK Torpedo OK Torpedo 47:04 6 230 Zeljko Ulip OK Maksimi Maksimir 49:29 7 232 Milan Turkalj OK Merz Merz 58:26 8 237 Jeremy MacKinnon OK Medjimu OKM 72:22 9 209 Djordje Grkovic OK Merz Merz 82:06 10 234 Josip Matijasic Orienteeri OK Vihor 91:44 11 235 Vladimir Zebec OK Merz Merz 94:45 OPEN (6) 1.5 km 20 m 7 C 1 247 Areta Hadzihalilovic OK Maksimi Maksimir 41:23 2 246 Borna Prikaski OK Torpedo OK Torpedo 43:17 3 244 Ivana Tkalcic OK Japetic JAP 70:47 4 251 Kisha Grgas Orienteeri OK Vihor 89:30 242 Nela Pustaj OK Maksimi Maksimir dns 248 Toni Grdic Orijentaci OK LOKVE dns M65 (3) 2.4 km 115 m 7 C 1 254 Radovan Cepelak OK Maksimi Maksimir 67:43
2 240 Stanislav Branovic OK Merz Merz 86:21 3 258 Zeljko Gobec Orienteeri OK Vihor 89:33 4 256 Mladen Debic OK Maksimi Maksimir 105:36